Kategoriler
bireysel gelişim

Para Değil, İnsan Biriktirdim

 
İnsan biriktirmek, tohum yetiştirmek gibidir. Her tanıştığım insan yeni bir tohum. her tohum ise yeni bir başlangıçtır. Her tanıştığım insan gibi, tohumu da bahçeme ekiyorum. Bu sayede onların büyümesini sağlıyorum.
Her merhaba, aslında tohuma su vermek gibi . Ben her biriktirdiğim insanı bu şekilde besliyorum. Fakat her tohum yeşermediği gibi, her tanıştığım insandan da kalıcı olmasını beklemiyorum. Burada önemli olan iyi tohum seçebilmek ve o tohuma gereken ilgiyi gösterebilmek. Bu sayede biriktirdiğim insanların yeşermesini ve ilişkinin büyümesini sağlayabilirim.
toprak
Ben bugüne kadar hiç para biriktirmedim. Belki ihtiyacım olmadı, belki de tasarrufum. Sosyal yönüm sayesinde çok insan tanıdım ve görüştüm. Yaklaşık 1,5 ay öncesine kadar aklımda böyle bir yazı yoktu . Fakat iş arama sürecimde gördüğüm ilgi üzerine bu yazıyı yazmam gerektiğini düşündüm.
İlişki Kültürü
Hangi coğrafyada, hangi koşullarda yaşıyor olsanız da insanın insana muhtaç olduğunu anlıyorsunuz. İnsan olmanın da esasında toplum bilinci var. Toplum birbiriyle uyumlu ve yardımsever olduğu takdirde bir kültür doğuruyor. Bu süreçte benimle çeşitli mecralardan irtibata geçen, arayan, mail ve mesaj atan, hatta yüz yüze görüşme talep eden herkese kocaman teşekkürler. Demek ki biz bu vesileyle bir kültür oluşturmuşuz. Bu kültürün bir parçası olduğum, tecrübe ettiğim için çok şanslıyım.
başardım
…Ve Mutlu Son
Tam 1 ay içerisinde, bir kaç firmayla görüşmeler yaptım. Farklı pozisyonları da sorguladım, kurumların işleyişlerini de. Bu sürecin sonunda bir firma ile el sıkıştık. Aktif iş arama sürecim sona erdi.
Benimle olan, desteğini esirgemeyen, bahçemde filizlenen tüm tohumlarıma Teşekkürler !
#BuBıyığaGüven

Yazar alicevatunsal

Eğitim ve Oyunlaştırma Danışmanı #BuBıyığaGüven #Gamification #İnsanKaynaklari #Blogger #OyunTabanlı #eğitim #Oyunlastirma 🤘🏼🏆🎯🎮🚀

“Para Değil, İnsan Biriktirdim” için 6 yanıt

Yazinizi okurken cok duygulandim ,ne kadarda dogru.Hayirli olsun sizin adiniza cok sevindim ve size yurekten basarilar dileri .Yolunuz ve bahtiniz acik olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir