Kategoriler
bireysel gelişim

Erken Kalkan CEO Olur

Başarılı insanların sosyal hayatında yaptıkları şeyleri uygularsanız başarılı olmazsınız. Bunlar başarının ardındaki gerçekleri gölgeleyen magazinsel detaylardır. Eğer başarıyı sadece içtiği kahveye bağlarsanız o zaman o kişinin çalışma prensiplerine ve stratejik fikirlerine saygısızlık etmiş olursunuz.
 
Mesela CEO ‘ların bazıları sabah 4 veya 5 te kalkıyor diye siz de kalkarsanız, bir yere CEO olmazsınız. Öyle ya, erken kalkan CEO olsaydı her sabah namazına kalkan imamlardan ala CEO olmazdı.
 

boss wake
CEO’lar saat kaçta kalkıyor?

  • Sabah sıkı bir kahvaltı ve portakal suyu içerseniz de yine CEO olmazsınız.
  • Sabah işe başlamadan önce yarım saat spor yapar, koşar veya ağırlık çalışırsanız da CEO olmazsınız.
  • CEO’nun biri günde 7 bardak kahve içiyormuş. Siz de çok kahve içiyorsunuz diye CEO olmazsınız.
  • Mesela Vehbi Koç her gün patates haşlaması yermiş. Siz de yerseniz onun gibi olamazsınız.
  • Steve Jobs kitap okumayı seviyormuş. Siz de okuyunca CEO olmazsınız.

Belki bir gün gerçekten CEO olacaksınız ama CEO’ların yaptıkları magazinsel şeyleri yaparak değil.
İş dünyasında başarılı olmak istiyorsanız, hangi CEO saat kaçta kalkıyor, hangisi günde kaç bardak kahve içiyor diye merak edeceğimize işimizi nasıl daha iyi yaparız sorusunu cevaplayabilirsek başarılı olabiliriz. Başarı, çalışmak ve çabalamakla gelir. Başkaları ne yapıyorsa onu taklit etmekle değil. Kimse erken kalkıyor diye başarılı olmaz.
Erken uyanmıyorsun belki, ama işini en iyi sen yapabilirsin! Erken uyanma demiyorum. Uyan. Hobi olarak yine uyan ama başarıyı erken uyanmaya bağlama.
#BuBıyığaGüven

Yazar alicevatunsal

Eğitim ve Oyunlaştırma Danışmanı #BuBıyığaGüven #Gamification #İnsanKaynaklari #Blogger #OyunTabanlı #eğitim #Oyunlastirma 🤘🏼🏆🎯🎮🚀

“Erken Kalkan CEO Olur” için 4 yanıt

CEO lar burada akıllı magazinsel bilgileri açığa çıkarıp şirketteki başarı sırlarını gizli tutuyorlar. Ama reklamdan da geri durmuyorlar.

Evet, çünkü kitapta çok çalıştım da böyle oldum, şansım yaver gitti de böyle oldu, doğru insanları kandırdım da böyle oldu dese o kitapları satamaz.

Anaokulundan universiteye ve is hayatında takiple yapılan arastırmalarda, IQ seviyesi yuksek olanların degil, EQ seviyesi yuksek olanların bir baska degisle kendini ve cevresini iyi yonetenlerin CEO oldukları gozlenmistir.Sosyal Zeka diyebikecegimiz kendini ve cevresini iyi yonetim, ogrenilebilir sureclerdir.İlkogretimde OZ DENETİM adı altında bu surecler ders seklinde verilerek ogretilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir